10 تا از آنتی‌بیوتیک های طبیعی عالی برای افزایش مقاومت بدن

10 تا از آنتی‌بیوتیک های طبیعی عالی برای افزایش مقاومت بدن

دنیای پزشکی در قرن های اخیر راه درازی را پیموده است و هر ساله تعداد بی‌شماری داروها و درمان‌های جدید ساخته می‌شود. حال علم پزشکی دریافته است که بعضی از گیاهان خاصیت های دارویی خاصی دارند و افراد می توانند برای دوری از عوارض دارو ها از این آنتی‌بیوتیک های طبیعی استفاده کننید. البته به یاد داشته باشید که دارو های طبیعی جای دارو های ساخته شده توسط متخصصان را نمی گیرد و تنها در موارد کم اهمیت از این دارو های طبیعی استفاده کنید. در این مقاله از مقالات دیجی تصفیه به بررسی برخی از بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی می پردازیم که برای افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها مناسب هستند.

سیر

سیر یکی از شناخته شده ترین آنتی بیوتیک های طبیعی است و قرن هاست که برای درمان عفونت ها و سایر بیماری ها استفاده می شود. سیر حاوی ترکیبی به نام آلیسین است که خواص ضد میکروبی قوی دارد. سیر را می توان به صورت خام، پخته یا به شکل مکمل مصرف کرد و در برابر طیف وسیعی از باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها خود را مقاوم کرد.

عسل

عسل هزاران سال است که به عنوان یک درمان طبیعی استفاده می شود و خواص ضد میکروبی آن ثابت شده است. عسل طبیعی حاوی پراکسید هیدروژن است که یک ضدعفونی کننده طبیعی است و همچنین ترکیبات دیگری که می توانند به مبارزه با عفونت ها کمک کنند. عسل را می توان به صورت خوراکی مصرف کرد یا به صورت موضعی برای زخم ها و سایر عفونت های پوستی استفاده کرد.

زردچوبه

زردچوبه ادویه ای است که معمولا در غذاهای هندی و خاورمیانه استفاده می شود و همچنین به دلیل خواص دارویی آن شناخته شده است. زردچوبه حاوی ترکیبی به نام کورکومین است که دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی قوی است. زردچوبه را می توان به صورت مکمل مصرف کرد یا به عنوان ادویه به غذا اضافه کرد.

اکیناسه

اکیناسه گیاهی است که قرن هاست برای درمان عفونت ها و سایر بیماری ها استفاده می شود و حاوی ترکیباتی است که می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به مبارزه با عفونت ها کمک کند. اکیناسه را می توان به صورت مکمل مصرف کرد یا به صورت چای دم کرد.

زنجبیل

زنجبیل یک ادویه محبوب است که معمولا در غذاهای آسیایی استفاده می شود و همچنین به دلیل خواص دارویی آن شناخته شده است. حاوی ترکیباتی است که می تواند به مبارزه با عفونت ها و کاهش التهاب کمک کند. زنجبیل را می توان به صورت مکمل مصرف کرد یا به عنوان ادویه به غذا اضافه کرد.

روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی یک آنتی بیوتیک طبیعی قوی است که در برابر طیف وسیعی از باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها موثر است. حاوی ترکیباتی است که می تواند به مبارزه با عفونت ها و تقویت سیستم ایمنی کمک کند. روغن پونه کوهی را می توان به صورت مکمل مصرف کرد یا به صورت موضعی برای زخم ها و سایر عفونت های پوستی استفاده کرد.

سرکه سیب

سرکه سیب یک داروی طبیعی است که قرن هاست برای درمان عفونت ها و سایر بیماری ها استفاده می شود. حاوی اسید استیک است که دارای خواص ضد میکروبی قوی است. سرکه سیب را می توان به صورت خوراکی مصرف کرد یا به صورت موضعی برای زخم ها و سایر عفونت های پوستی استفاده کرد.

عصاره دانه گریپ فروت

عصاره دانه گریپ فروت یک آنتی بیوتیک طبیعی است که در برابر طیف وسیعی از باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها موثر است. حاوی ترکیباتی است که می تواند به مبارزه با عفونت ها و تقویت سیستم ایمنی کمک کند. عصاره دانه گریپ فروت را می توان به صورت مکمل مصرف کرد یا به صورت موضعی برای زخم ها و سایر عفونت های پوستی استفاده کرد.

روغن درخت چای

روغن درخت چای یک آنتی بیوتیک طبیعی قوی است که در برابر طیف وسیعی از باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها موثر است. حاوی ترکیباتی است که می تواند به مبارزه با عفونت ها و تقویت سیستم ایمنی کمک کند. روغن درخت چای را می توان به صورت موضعی برای زخم ها و سایر عفونت های پوستی استفاده کرد.

نقره کلوئیدی

نقره کلوئیدی یک آنتی بیوتیک طبیعی است که در برابر طیف وسیعی از باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها موثر است. حاوی یون های نقره است که خواص ضد میکروبی قوی دارند. نقره کلوئیدی را می توان به صورت مکمل مصرف کرد یا به صورت موضعی برای زخم ها و سایر عفونت های پوستی استفاده کرد.

در نتیجه، آنتی بیوتیک های طبیعی می توانند ابزار قدرتمندی در مبارزه با عفونت ها و سایر بیماری ها باشند. اگرچه ممکن است آنها همیشه به اندازه آنتی بیوتیک های مصنوعی موثر نباشند، می توانند جایگزین ایمن و موثر برای کسانی باشند که درمان های طبیعی را ترجیح می دهند. با گنجاندن برخی از این آنتی بیوتیک های طبیعی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود، می توانید به تقویت سیستم ایمنی و افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها کمک کنید.

مدیر سایت
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • رضا ۱۶ تیر ۱۴۰۲ / ۶:۴۹ ب٫ظ

    ممنون از مقاله خوبتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *