علت کاهش فشار آب دستگاه تصفیه آب

کاهش فشار آب

در این مقاله از سری مقالات تخصصی دستگاه تصفیه آب به مشکل رایج کاهش فشار آب دستگاه تصفیه آب می پردازیم. در دستگاه تصفیه آب خانگی، مخزن ذخیره آب وظیفه ذخیره آب تصفیه شده و همچنین تامین فشار موردنیاز برای خروج آب را به عهده دارد. بنابراین علت اصلی کاهش فشار آب دستگاه تصفیه آب، مخزن ذخیره آب شما است.

عوامل موئثر در کاهش فشار آب دستگاه تصفیه آب

حال علت های مشکل پیدا کردن مخزن دستگاه تصفیه آب را در ادامه بررسی می کنیم.

زیاد بودن فشار باد مخزن : اگر فشار باد مخزن ذخیره آب بیش از اندازه باشد، طبیعتاً حجم آب قابل ذخیره در مخزن تصفیه آب کم میشود، اگرچه فشار آب خروجی بسیار زیاد خواهد بود. لازم است باد مخزن مجددا تنظیم شود.

خرابی مخزن تصفیه آب : اگر تیوپ داخل مخزن ذخیره آب پاره شده باشد، آب تصفه شده خارج نشده و یا مقدار کمی آب و با فشار پایین خارج میشود.

آلاینده هایی که دستگاه تصفیه آب حذف می کند

گرفتگی فیلترهای تصفیه آب : فیلترهایی که پس از فیلتر ممبران قرار دارند مانند فیلتر پست کربن و … می توانند باعث افت فشار خروجی شوند. حال برای فهمیدن این امر لازم است شلنگ ورودی به آنها را خارج کرده تا متوجه شوید کدام فیلتر گرفتگی دارد.

تولید کم آب تصفیه شده : گاهی نیز میزان تولید آب تصفیه شده پایین است و به همین  علت  دستگاه، نمیتواند آب را با فشار وارد مخزن نماید. و مخزن پر نمی شود.

آشنایی با انواع شیر برداشت دستگاه تصفیه آب

حال اگر شما با مشکل کاهش فشار آب دستگاه تصفیه آب مواجه هستید؛ می توانید حل این مشکل را به تکنسین های ماهر ما بسپارید و خیال خود را از انجام صحیح و اصولی کار راحت کنید. همچنین می توانید از صفحه خدمات تعمیر، نصب و سرویس دستگاه تصفیه آب ما دیدن کنید.

مدیر سایت
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • محمد ۱۴ تیر ۱۴۰۲ / ۱۰:۴۴ ب٫ظ

    دستگاه منم فشارش کم شده از کجا بفهمم مشکلش کجاست؟

    • مدیر سایت ۱۴ تیر ۱۴۰۲ / ۱۰:۵۰ ب٫ظ

      سلام وقت بخیر، اگر با رجوع به مطالب موجود در مقاله مشکل را پیدا نکردید به صفحه خدمات ما برید و از تکنسین های ما بخواهید تا مشکل شما را در سریع ترین زمان حل کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *