همه چیز در رابطه با مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب

آداپتور

اینبار در مجموعه دیجی تصفیه به بررسی مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب می پردازیم. مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس تحت فشار کار می‌کند به این معنی که نیازی به پمپ برای هدایت آب از مخزن ذخیره به شیر برداشت ندارد. برای عملکرد درست دستگاه تصفیه آب، فشار داخل مخزن ذخیره باید در محدوده خاصی حفظ شود. لازم به ذکر است که فشار مخزن ذخیره با گذشت زمان کاهش می‌یابد که این امر می‌تواند عملکرد دستگاه تصفیه آب را دچار اختلال کند.

فشار مخزن ذخیره آب هنگام خالی بودن

فشار مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس هنگام خالی بودن باید در حدود 6 تا 8 psi تنظیم شود تا به درستی کار کند. اگر سطح فشار به کمتر از 6 psi رسید، باید فشار را مجددا به دامنه 6 تا 8 psi بازگرداند. این کار بسیار ساده است و به کمک یک کمپرسور هوا یا تلمبه دوچرخه و یک فشارسنج انجام می‌شود.

فشار مخزن ذخیره آب هنگام پر بودن

فشار مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس هنگام پر بودن باید در حدود دو سوم فشاری که پمپ تقویت فشار ایجاد می‌کند، یعنی در حدود 36 تا 40 psi باشد. به این ترتیب، هرچه فشار آب ورودی به فیلتر ممبران بیشتر باشد، فشار مخزن ذخیره آب هنگام پر بودن باید بیشتر باشد. به عنوان مثال چنانچه فشار آب پمپ شده به داخل فیلتر ممبران 60 psi باشد، فشار مخزن ذخیره آب هنگام پر بودن باید روی 40 psi تنظیم شود.

featured image thepros and cons of reverse osmosis water.jpeg min

چگونه فشار مخزن ذخیره خالی را تنظیم کنیم

تنظیم فشار مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یک فرآیند نسبتاً ساده است که فقط به چند ابزار ساده نیاز دارد. ابزارهای مورد نیاز عبارتند از:

  • پمپ دوچرخه یا کمپرسور باد
  • گیج فشار

مراحل تنظیم فشار مخزن ذخیره آب:

  • شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را ببندید
  • شیر برداشت آب را باز کنید تا آب مخزن ذخیره خارج شود
  • شیر روی مخزن ذخیره آب را ببندید
  • مخزن ذخیره آب را از دستگاه جدا کنید و آن را به جایی ببرید که با خیس شدن آن مشکلی ندارید
  • شیر روی مخزن ذخیره آب را باز کنید و اجازه دهید کاملا خالی شود
  • فشار داخل مخزن ذخیره را به کمک گیج فشار اندازه‌گیری کنید
  • اگر مقدار آن کمتر از 6 psi بود، با استفاده از تلمبه دوچرخه یا کمپرسور باد، فشار مخزن ذخیره را زیاد کنید تا به 8 psi برسد (این کار را به آرامی انجام دهید تا فشار بیش از حد بالا نرود)
  • مخزن ذخیره را به دستگاه تصفیه آب وصل کنید و شیر ورودی آب و شیر روی مخزن را باز کنید

چگونه فشار مخزن ذخیره پر را تنظیم کنیم

فشار مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس هنگام پر بودن بوسیله سوییچ فشار بالا -های پرشر- کنترل می‌شود. امقدار این فشار به کمک یک پیچ آلن کوچک که روی سوئیچ فشار بالا -های پرشر- قرار دارد تنظیم می‌شود. به خاطر داشته باشید که برای تمام سوئیچ‌های فشار (به استثنای سوئیچ‌های خلاء)، چرخاندن پیچ تنظیم در جهت عقربه‌های ساعت باعث افزایش فشار و چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باعث کاهش فشار می‌شود.

نکته مهم : از آنجا که فشار داخل مخزن ذخیره آب با گذشت زمان کاهش می‌یابد، می‌توانید فشار مخزن ذخیره را به جای 8 psi روی 10 الی 12 psi تنظیم کنید. به این ترتیب مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا فشار آن به زیر 6 psi کاهش یابد.

The Benefits of Fluoride in Drinking Water Rockland County Dentist min min

نتیجه گیری

فشار ایده‌آل مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به اندازه آن بستگی ندارد. به طور کلی، فشار مخزن ذخیره آب هنگام خالی بودن باید در حدود 6 تا 8 psi و هنگام پر بودن در حدود 36 تا 40 psi تنظیم شود. لازم به ذکر است که این یک توصیه کلی است و بهتر است به دفترچه راهنمای محصول رجوع شود. در صورت تمایل می توانید به صفحه خدمات تعمیر و سرویس دستگاه تصفیه آب مراجعه کنید و خیال خود را از درست انجام شدن کار راحت کنید.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *